Transfer
 
  Přihlášení  

Doporučujeme v Moravském krasu

 

foto skalni mlyn.jpgHOTEL *** SKALNÍ MLÝN

Hotel *** Skalní mlýn, to je více než 70 let tradice. Leží v CHKO Moravský kras, poblíž propasti Macocha a Punkevních jeskyní s lodičkami, u nástupiště vláčků, v blízkosti lanovky na Macochu.

Našim hostům nabízíme kvalitní ubytování ve 42 pokojích všech typů, díky rodinným pokojům se dvěma ložnicemi uspokojíme rodiny s dětmi, v prostorných studiích s rohovou vanou nebo velkým sprchovým koutem i ty náročnější zákazníky. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a WC, televizi se satelitním příjmem a telefon s přímou volbou.

 

 

Foto Stara skola.jpgHOTEL STARÁ ŠKOLA

Hotel Stará Škola se nachází v městečku Sloup, které je severní vstupní branou do chráněné krajinné oblasti Moravský kras- oblasti světoznámé jako jeden z největších komplexů vápencových jeskyní, propastí a krasových útvarů ve střední Evropě.

Hostům jsou k dispozici i tři stylové salonky, otevřený krb a stylový hotelový bar, ve kterém jsme schopni uspořádat i posezení u krbu a rožnění masa

Bydlet budete v pokojích ve vkusném designu s nábytkem z masivního dřeva. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, satelitní TV, telefonem a WiFi připojením zdarma.

Hotelová restaurace Vás svým krásným dřevěným interiérem přenese mezi alpské velikány. Pochutnáte si na tradičních domácích jídlech z pečlivě vybíraných surovin, vybraných specialitách rakouské kuchyně i jídlech připravovaných na otevřeném ohni. V nabídce nechybí výběr kvalitních vín.

 

Dům přírody Moravského krasu

Skalní mlýn 96, 678 01 Blansko

www.dumprirody.cz/moravsky-kras, e-mail: info@dpmk.cz, tel.: +420 516 414 826

Dům přírody Moravského krasu je moderní návštěvnické středisko se zábavně‑naučnou vnitřní i venkovní expozicí a 3D kinem. Můžete se tu aktivně zapojit do jeho poznávání a objevování. Expozice Domu přírody vyprání příběh krajiny Moravského krasu od jejího vzniku až po současnost. Na mechanických modelech si tu vytvoříte horniny, ze kterých se skládá, ponoříte se do pravěkého korálového moře a na animacích prozkoumáte vývoj krasových jevů a jeskyní, které probíhalo miliony let. Přenesete se do krajiny, kde žili pravěcí lidé, složíte si kostru jeskynního medvěda a všemi smysly odhalíte životní strategie a jedinečnost netopýrů. Seznámíte se také se vzácnými a ohroženými druhy rostlin a živočichů z Moravského krasu. Namodelujete si, jak člověk ovlivňoval krajinu od dob Slovanů po 20. století nebo si pomocí zábavných animací naprojektujete možnosti, kudy by se mohl ubírat budoucí rozvoj této krasové krajiny. Na závěr můžete sejít do 3D kina, pustit si film nebo pohádku, usednout a už se jenom dívat.

Součástí areálu je i vodní model krasu a volně přístupná dětská herna, kde si malí jeskyňáři mohou prolézt jeskyní nebo si vytvořit vlastní krápníkovou výzdobu. Najdete tu také obchůdek s regionálními produkty.

Otevírací doba:

květen – září: každý den 9 – 17 hodin, říjen – duben: každý den kromě pondělí 10 – 16 hodin.

Dum prirody 1.jpg   Dum prirody 2.JPG   Dum prirody 3.JPG

 

PENZION OSTROV U MACOCHY

Atraktivní novostavba dvojdomu s francouzským oknem a východem na terasu se nachází v překrásném prostředí Národní přírodní rezervace Moravského krasu.
Rodinný dvojdům je přízemní s obytným podkrovím, jehož součástí je balkón. Každé patro je opatřeno sociálním zařízením a kompletně vybavenou kuchyní.
Celý dům je vkusně zařízen, je vytápěn podlahovým vytápěním. Možnost pronajmutí, jak celého dvojdomu (16 osob), tak jedné poloviny dvojdomu (8 osob), či jednotlivých pokojů. Každá polovina dvojdomu má svůj vlastní vstup.
Ubytování v klidném prostředí, v přímé blízkosti lesa (50 m).
Bohaté možnosti odpočinkových výletů, sportovních aktivit, či aktivně stráveného času.
Příroda je zde protkána hustou sítí turistických tras a cyklostezek.
Vzdálenost od centra Brna 40 km.
Novostavba dvojdomu se nachází v území obce Ostrova u Macochy, okres Blansko na ulici Sadova 432 a 433 v chráněnné krajinné oblasti - okolí Moravského krasu.

IMG_0325.JPG

 

CHATA LIPOVEC

Chata Lipovec se nachází na hranici CHKO Moravský kras, v klidné části u lesa v obci Lipovec a nabízí dovolenou v soukromí pro rodiny s dětmi i psím kamarádem. K dispozici Vám budou dvě podkrovní ložnice po třech lůžkách, plně vybavená kuchyň, obývací pokoj s krbem, balkonem a vstupem do zahrady, koupelna s vanou a samostatné WC. Velkou oplocenou zahradu můžete využít pro rekreaci a pro společné večery u ohniště nebo venkovního krbu, zatímco děti budou dovádět na trampolíně nebo pískovišti. K dispozici Vám je venkovní nábytek a slunečník. Jak to na chatě vypadá si můžete prohlédnout na www.chatalipovec.cz.

 Chata Lipovec.jpg

 

Aktuality

Otevírací doba podrobně pod odkazem kontakt+mapa

Těšíme se na návštěvu!

 

POZOR - V SOBOTU 10.10.20 BUDE AREÁL PRO VEŘEJNOST UZAVŘEN.

 

poukaz